De arte destillatoria; De plantarum et aliarum... - Lot 167 - Vermot et Associés

Lot 167
Estimation :
200 - 300 EUR
De arte destillatoria; De plantarum et aliarum rerum secundum gradus distinctione; Medicamenta peculiaria ad speciales corporis partes; De secundis medicamentorum simplicium facultatibus; De purgantibus simplicibus medicamentis; De ponderibus, quorum in medicinis est usus Francfort, Christ. Egen, 1551. In-folio plein vélin moderne (mouillure marginale claire). Extrait de l'ouvrage concernant la distillation, allant des pages 337 à 353 et illustré de gravures sur bois en coloris de l'époque.
Mes ordres d'achat