Lot 3
Estimation :
150 - 200 EUR
Laisser un ordre
Votre montant
Enchérir par téléphone
Enchérir par téléphone

RUTILIO (Bernardino): Vitae iuris consultorum. Edito novissima. Halae Magdeburgicae sumptobus Bibliopolii Novi 1718; 8 et 192 pp. 0 la suite: Bertrando Ioanne. Bioi Nomikon sive de Iurisperitis Libri Duo di I.B. Praeside Tolosano. Editio novissima correctior ac notis Ipsi textvi Subiectis Aegidii Menagii, editoris lugdunensis, et adhuc ineditis D. Reinesii, nec non Epistola Laurentii Pignorii, qua I. Paulum romae Patriae adversus Bertrandum Asserit, aucta praemissa est Vita auctoris cum notis Frider. Iac. Leickheri. Halae Magdeburgicae. Sumptibus Bibliopolii Novi 1718, 252 pp; à la suite: Vitae iurisconsultorum quorum in Pandectis extant nomina conscriptae a Guglielmo Grotio Icto Delph. Halae Magdeburgicae sumptibus Mibliopoli Novi 1718. 6, 178 et 76 pp. Un volume in-4 plein vélin d'époque, dos à nerfs, large fer doré au centre des plats, tranches rouges (coins frottés, rousseurs et papier inégalement bruni). Nouvelle édition de ces célèbres biographies de tous les jurisconsultes de l'antiquité. Bon exemplaire.
Mes ordres d'achat
Conditions de ventes