Issac Casaubon (1559-1614)

Lot 210
Estimation :
150 - 200 EUR
Issac Casaubon (1559-1614)
"Athenaioy Deipnosophiston Biblia Pentekaideka. Athenaei Deipnosophistarum libri quindecim, cum Iacobi Dalechampii Cadomensis Latina interpretation". Edition originale in-4° à reliure parcheminée estampée. Apud Hieronymum Commelinum, 1598. L'auteur fut un des plus grands humanistes et érudit protestant de son temps.